[06-Dec-2018 23:51:29 Europe/Istanbul] PHP Fatal error: Call to undefined function add_action() in /home2/worguser/public_html/wp-content/themes/tribes/inc/customizer.php on line 4 [07-Dec-2018 00:00:39 Europe/Istanbul] PHP Fatal error: Call to undefined function add_action() in /home2/worguser/public_html/wp-content/themes/tribes/inc/customizer.php on line 4 [07-Dec-2018 15:44:35 Europe/Istanbul] PHP Fatal error: Call to undefined function add_action() in /home2/worguser/public_html/wp-content/themes/tribes/inc/customizer.php on line 4 [07-Dec-2018 17:10:09 Europe/Istanbul] PHP Fatal error: Call to undefined function add_action() in /home2/worguser/public_html/wp-content/themes/tribes/inc/customizer.php on line 4 The Sims 4 Hileleri (Para, Karakter Hilesi vs.) – Aforizma – Konu Ayrımı Yapmayan Güncel ve Genel Blog "Enter"a basıp içeriğe geçin

The Sims 4 Hileleri (Para, Karakter Hilesi vs.)

Simülasyon türü oyunların başında gelen ve efsaneleşmiş yapısı ile gönüllerde taht kuran The Sims 4, sanal karakterinizi yönetebileceğiniz bir dünya sunuyor. The Sims 4 hileleri başlığı altında sizlere tüm cheat kodlarından bahsetmeye çalıştık. Ayrıca bu hile kodlarını nasıl kullanacağınız konusunda da bilgilendirdik.

 • help: Halihazırda bulunan tüm komutları karşınıza getirir. Sizin için büyük kolaylık sağlar.
 • death.toggle: Oyun kapalı olduğu durumlarda Sim’inizin ölmesinin önüne geçer, böylece karakteriniz oyun kapalıyken ölmez.
 • freeRealEstate [on/off]: Bu seçenekte eğer on derseniz ev satın alma sırasında herhangi bir ücret ödemezsiniz. Dilediğiniz evi rahatlıkla ücretsiz satın alabilirsiniz.
 • headlineEffects [on/off]: Oynarken sim üstünde bulunan neredeyse her şeyin görünmez olmasını sağlayabilirsiniz. Eğer oyuna aşine değilseniz kapalı kalmasında fayda var.
 • resetSim [Ad] [Soyad]: Karakterinizin adını soyadını değiştirmek isterseniz bu kodu kullanabilirsiniz.
 • fullscreen: Anlık ihtiyaçlarınızdan dolayı oyunu tam ekrana çevirmek veya tam ekrandaki oyunu pencere moduna çevirmek için kullanabilirsiniz.
 • motherlode: En çok kullanılan hile. Size 50.000 oyun parası kazandırır.
 • kacking – rosebud: İkisi de aynı işlevi görür ve amaçları 1.000 oyun parası kazandırmaktır.
 • Shift tuşu: Klavyenizdeki shift tuşuna hile konsolu açıkken basmanız dahilinde seçtiğiniz nesnenin boyutunu arttırabilirsiniz.

The Sims 4 Hilelerini Çalıştırma

Aşağıda sizlere bahsedeceğimiz bu kodları bir yere yazmanız gerekiyor. Bu yerin ismi ise “Cheat Console” olarak belirlenmiş. Peki cheat console alanına nasıl ulaşabilirsiniz?

CTRL + SHIFT + C tuşlarına aynı anda basarak ekrana ulaşmanız mümkün. Buraya hile kodlarını yazıp çalıştıracaksınız. Fakat, bazıları için ekstradan bir satır yazmanız gerekecek. Onları özel olarak belirteceğiz.

The Sims 4 Para Hilesi

Oyunu oynayanların en çok kullandıkları arasında ilk sıraya yerleşebilir. Yapımda para sistemi bulunur ve bu kimi zaman size yeterli gelmeyebilir. Eğer, uğraşmak istemiyor ve bir anda maddi olarak tüm imkanlardan faydalanmak istiyorsanız The Sims 4 para hilesi kullanabilirsiniz. Konsola yazmanız gereken kod ise motherlode olacak. Bu kod ile bir anda 50.000 simoleons kazanırsınız. Tekrar tekrar yaparak tutarı katlamanız da ayrıca mümkündür.

Daha az tutarların eklenmesini istiyorsanız kaching veya rosebud kodlarını da kullanabilirsiniz. Bu iki hile sizlere 1000 simoleons kazandırır.

The Sims 4 hileleri

The Sims 4 Ücretsiz Ev Hilesi

Bir diğer çok kullanılan ise ev satın alma ile ilgili. Eğer oyun sırasında beğendiğiniz bir evi para harcamadan sahip olmayı düşünüyorsanız bunu kullanabilirsiniz. The Sims 4 ücretsiz ev hilesi için konsola freeRealEstate [on]  yazmalısınız. Eğer özelliği kapatmak istiyorsanız freeRealEstate [off] yazarak eski haline getirebilirsiniz.

Aileye Ekleme Hilesi

Oyunda var olan bir simi ailenize eklemek istiyorsanız, sadece birkaç saniyelik işlem ile bunu gerçekleştirebilirsiniz. The Sims 4 aileye ekleme hilesi için öncelikle konsola testingcheats true yazmalı, ardından da Shift tuşuna basılı tutup ailenize eklemek istediğiniz sime basın ve işlemi çalıştırın. ( Add to Family )

İhtiyaç ve Motivasyon Barları Hilesi

Sistemin önemli yapı taşlarından olan ihtiyaç ve motivasyon barlarına da müdahale edebiliyorsunuz. Bu işlemlerin hepsi için öncelikle konsola testingcheats true yazmalısınız.

 • Cheat Motive, Make Happy: Tüm ihtiyaç ve motivasyon barlarının dolmasını sağlar.
 • Cheat Motive, Enable Motive Decay: Yaşanan değişikliklerin normale dönmesini sağlarsınız.
 • Cheat Motive, Disable Motive Decay: Değişikliklerin sabitlenmesini, donmasını sağlarsınız.

Kirletme ve Temizleme Hilesi

The Sims 4 kirletme ve temizleme hilesini çalıştırmak için testingcheats true ‘yu konsola yazdığınızdan emin olun. Ardından Make Dirty veya Make Clean seçenekleri ile ister kirletebilir, isterseniz de temizleyebilirsiniz.

The Sims 4 Işınlanma Hilesi

Oyunda istediğiniz bir bölgeye rahatlıkla erişmeyi düşünüyorsanız ışınlanma hilesini kullanabilirsiniz. The sims 4 ışınlanma hilesi için yine yukarıdaki true ile biten kodu ekrana yazmanız gerektiğini unutmayın. Ardından Teleport Sim seçeneği ile seçtiğiniz bölgeye direkt olarak kendinizi aktarabilirsiniz.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir